Biography

15. ledna 2008 v 14:05 | Michelle
Ashley Michelle Tisdale se narodila 2.7.1985 ve West Deal v New Jersey rodičům Lise a Mikeovi jako mladší ze dvou sester. Už od malička se věnovala hraní a do svých 18 let tak měla na kontě
hned několik rolí v seriálech jako 7th Heaven, Charmed, Smart Guy a filmech Nathan´s Choice a Donnie Darko, kde si zahrála po boku Jakea Gallenhaala.

Již ve 3 letech na ní v obchodním centru v New Jersey narazil její současný manažer Bill Perlman, který jí zařídil účinkování ve spoustě reklam a dokonce i v divadle. Ashley teprve jako osmiletá získala roli Cosette v předělání muzikálu Bídníci. Ve dvanácti letech dokonce zpívala v Bílém domě pro tehdejšího prezidenta, Billa Clintona. Postupně pak následovaly role jak ve filmech, tak v seriálech a v roce 2000 Ashley dokonce obdržela cenu za ,,Nejlepší výkon v televizním dramatu". V roce 2004 podepsala smlouvu s Disney Channel a do podvědomí diváků se dostala díky roli Maddie Fitzpatrick v seriálu The Suite Life of Zack & Cody. Zlom však nastal až s příchodem High School Musical, kdy si ji režisér Kenny Ortega vybral pro roli narcistické Sharpay Evans, kde předvedla i svůj pěvecký talent a jak z filmu, tak z Ashley se stal hit. Pokračování HSM na sebe nedalo čekat a tak rok na to vychází i debutové album s názvem Headstrong, kterého se jen v prvním týdnu prodalo 64 tisíc kopií. Ashley šplhala nejen v hudebních žebříčcích, ale i ve své kariéře. V tomtéž roce jí byla nabídnuta ,,role" Candice v kresleném seriálu Phineas a Ferb na Disney Channel, který se ihned stal nejvíce sledovaným kresleným seriálem Disney Channel. V roce 2008 Ashley založila svou vlastní produkční společnost Blondie Girl productions, která se podílela na jejím následujícím filmu Picture This a zopakovala si svou roli Sharpay Evans ve třetím díle High School Musical: Senior Year.

V roce 2009 si zahrála ve filmu Alients in the Attic, který celosvětově utržil více jak 60 milionů dolarů. V červenci téhož roku také vyšla druhá deska nazvaná Guilty Pleasure, která ovšem měla menší úspěch kvůli špatné propagaci v USA a vyšly z ní tak jen dva singly. S rokem 2010 byla Ashley nabídnuta jenda z hlavních rolí seriálu stanice CW, Hellcats. Ten ovšem díky nízké sledovanosti po první řadě skončil. Ashley se tak vrátila k osvědčené roli a to Sharpay Evans v samostatném filmu nazvaném Sharpay´s Fabulous Adventure, který měl velký divácky úspěch opět na stanici Disney Channel. Poté následovaly menší role v seriálech Raising Hope v minulém roce a Sons of Anarchy na podzim tohoto roku. Ashley se stále věnuje dabingu kreslených seriálů, v roce 2011 dokonce dabovala postavu Candice ve filmu Take Two with Phineas and Ferb.

V roce 2012 se Ashley stala hlavní postavou pro pokračování filmů Scary Movie s číslem 5, jehož premiéra je stanovena na duben 2013. V tomto roce také její produkční společnost začala vysílat svou vlastní show s názvem Miss Advised a je toho v plánu mnohem víc...


©AshleyMTisdale.blog.cz 2008-2015
 


Komentáře

1 red pumps | E-mail | Web | 20. srpna 2012 v 16:33 | Reagovat

cool what a powerful source of information added to tweetmeme thankx
http://www.dunshoes.com

2 replica watches | E-mail | Web | 27. října 2012 v 5:28 | Reagovat

The blog was very fantastic! Tons of great information and motivation, both of which we all need!
http://www.watchessalt.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.